Rossiya delegatsiyasining yurtimizga tashrif buyurgani haqida xabar bergan edik. Uning tarkibida Chelyabinsk viloyati gubernatori o‘rinbosari Sergey Sushkov, Chelyabinsk viloyati qishloq xo‘jaligi vaziri o‘rinbosari Inna Podshivalova, Janubiy Ural Savdo-sanoat palatasi vitse-preidenti Sergey Ermakov, shuningdek, oziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarish, sotish va logistika sohasi bilan shug‘ullanuvchi qator kompaniyalar rahbarlari bor.
3 kunlik tashrif davomida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi vakillari, ixtisoslashgan mutaxassislar, ishbilarmonlar bilan bir qator uchrashuvlar bo‘lib o‘tdi. Bugun, tashrif yakunida, delegatsiya aʼzolari Oʻzbekiston qishloq xoʻjaligi vaziri Aziz Voitov bilan uchrashdi.
“Bu muloqot shakli, mening fikrimcha, juda samarali. O‘zaro manfaatli hamkorlik uchun umumiy manfaatlarni topish muhim. O‘z navbatida, biz har qanday tashabbusni qo‘llab-quvvatlashga tayyormiz”, — dedi Aziz Voitov.
Rossiya tomoni ta’kidlaganidek, bu uch kun juda samarali bo‘ldi. Ishbilarmonlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish, qishloq xo‘jaligi, oziq-ovqat mahsulotlari ishlab chiqarish, texnologiyalardan foydalanish, logistika faoliyati samaradorligini oshirish sohalarida hamkorlikni rivojlantirishdan chuqur manfaatdorlik bildirildi – buning uchun barcha shart-sharoit mavjud.

Как мы сообщали ранее, в Узбекистане с визитом находилась делегация из России. В ее составе заместитель губернатора Челябинской области Сергей Сушков, заместитель министра сельского хозяйства Челябинской области Инна Подшивалова, вице-президент Южно-Уральской торгово-промышленной палаты Сергей Ермаков, а также руководители ряда компаний, занимающихся, в частности производством, реализацией продуктов питания, логистикой.
В ходе 3-дневного визита состоялся целый ряд встреч, в том числе с представителями Торгово-промышленной палаты Узбекистана, профильными специалистами, бизнесменами. Сегодня, завершая визит, члены делегации встретились с министром сельского хозяйства Узбекистана Азизом Воитовым.
«Такая форма общения, на мой взгляд, очень эффективная. Важно находить общие интересы для взаимовыгодного сотрудничества. Мы со своей стороны готовы поддержать любые начинания», — отметил Азиз Воитов.
Как отметила российская сторона, это были очень плодотворные три дня. Выражена глубокая заинтересованность в налаживании деловых контактов, развитии сотрудничества в области сельского хозяйства, производства продуктов питания, использования технологий, повышения эффективности логистической деятельности — для этого есть все предпосылки.