2023-yilning 31-yanvar kuni BMT Oziq-ovqat va qishloq xo‘jaligi tashkiloti (FAO)ning O‘zbekistondagi vakolatxonasi vakillari O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash ilmiy-tadqiqot institutiga tashrif buyurishdi.
Ular ilmiy-tadqiqot institutida olib borilayotgan ishlar, minimal texnologiyalar asosida mahsulot yetishtirishga mo‘ljallangan qishloq xo‘jaligi mashinalarining yangi namunalari bilan tanishdilar.
Ikki tomonlama uchrashuvda:
Shuningdek, uchrashuv yakunida tomonlar sohadagi muammolarni bartaraf etish, zamonaviy qishloq xo‘jaligi texnikalaridan samarali foydalanish bo‘yicha hududlarda seminar-treninglar o‘tkazish hamda o‘zaro hamkorlikda maqsadli loyihalarni amalga oshirishga kelishib olishdi.

31 января 2023 года представители офиса Продовольственной и сельскохозяйственной организации Объединенных Наций (ФАО) в Узбекистане посетили Научно-исследовательский институт механизации сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Узбекистан.
Они ознакомились с работами, проводимыми в НИИ, новыми моделями сельскохозяйственных машин, предназначенных для производства продукции на основе минимальных технологий.
На встрече обсуждались темы:
По итогам встречи стороны договорились о проведении в регионах семинаров и тренингов по устранению проблем в сфере, эффективному использованию современной агротехники, реализации целевых проектов в рамках взаимного сотрудничества.