Men Buxoro viloyati Qorako‘l tumanida cho‘l zonasida Eron pista bog‘ini barpo etmoqchiman. Shuning uchun menga kata hajmda artizan quduq qurish uchun subsidiya kerak.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 1-martdagi “Qishloq xo‘jaligida suvni tejaydigan texnologiyalarni joriy etishni yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-144-son va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Qishloq xo‘jaligi ishlab chiqaruvchilarining suvni tejaydigan texnologiyalarni joriy etish bo‘yicha xarajatlarining bir qismini qoplash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2021-yil 23- fevraldagi 95-son qarorlariga asosan Siz subsidiya olish uchun tomchilatib sug‘orish texnologiyalarini joriy etish ishlari va burg‘ulangan quduq, shuningdek, nasos stansiyasini qurish ishlari yakunlangandan so‘ng “Bog‘dorchilik va issiqxona xo‘jaligini rivojlantirish” agentligiga yozma yoki elektron shaklda murojaat qilishingiz lozim bo‘ladi.

Я хочу создать сад с иранскими фисташками в пустынной зоне Каракульского района Бухарской области. Поэтому для стройки больших скважин мне нужна субсидия.
После окончания работ по внедрению технологии капельного орошения, бурению скважин и строительству насосной станции вы должны обратиться в письменной или электронной форме в Агентство по развитию садоводства и тепличного хозяйства. Обратиться можете на основании Постановления Президента Республики от 1 марта 2022 года № ПП-144 «О мерах по дальнейшему совершенствованию внедрения водосберегающих технологий в сельском хозяйстве» и Постановления Кабинета Министров от 23 февраля 2021 года № ПП-95 «О мерах по возмещению части затрат сельскохозяйственных производителей на внедрение водосберегающих технологий».