O‘zR Qishloq xo‘jaligi vazirligida vazir Aziz Voitov boshchiligida Qishloq xo‘jaligida bilim va innovatsiyalar Milliy Markazi huzuridagi 12 ta ilmiy-tadqiqot institutlari rahbarlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda Markaz direktori Alisher To‘rayev hamda ilmiy-tadqiqot institutlari rahbarlari ishtirok etdi.
Yig’ilishda dastlab ilmiy-tadqiqot institutlari rahbarlari tomonidan 2023-yilga mo‘ljallangan rejalarning taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Institut rahbarlari xorijiy va mahalliy loyihalarni ko‘proq jalb etish, tijoratlashtirish yo‘nalishlarida tegishli ishlarni amalga oshirish zarurligini taʼkidladilar. Shuningdek, xorij tajribasini o‘rganish, ilmiy-tadqiqot institutlarida faoliyat yuritayotgan yosh mutaxassislarning malakasini oshirish bo‘yicha vazifalar belgilab olindi.

В Министерстве сельского хозяйства Республики Узбекистан состоялась встреча с министром Азизом Воитовым и директором Национального центра знаний и инноваций в сельском хозяйстве Алишером Тураевым, а также руководителями 12 научно-исследовательских институтов (НИИ).
На встрече руководители НИИ представили планы на 2023 год., Руководители институтов подчеркнули необходимость большего привлечения зарубежных и местных проектов, проведение соответствующей работы в направлениях коммерциализации. Также были поставлены задачи по изучению зарубежного опыта и повышению квалификации молодых специалистов, работающих в научно-исследовательских институтах.