2020–yil 22–iyundan:
Vazirning maʼnaviy-maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini taʼminlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi
Tug‘ilgan yili: 16.12.1957
Tug‘ilgan joyi: Jizzax viloyati, Zomin tumani
Millati: o‘zbek
Partiyaviyligi: yo‘q
Maʼlumoti: oliy
Tamomlagan:
1979-y. Toshkent avtomobil yo‘llar instituti (kunduzgi)
1990-y. Leningrad Oliy partiya maktabi (kunduzgi)
2008-y. Toshkent davlat agrar universiteti (sirtqi)
Maʼlumoti bo‘yicha mutaxassisligi: muxandis-mexanik, siyosatshunos, iqtisodchi
Ilmiy darajasi: yo‘q
Ilmiy unvoni: yo‘q
Qaysi chet tillarini biladi: rus tili
Davlat mukofotlari bilan taqdirlanganmi (qanday): yo‘q
Xalq deputatlari Respublika, viloyat, shahar va tuman Kengashi deputatimi yoki boshqa saylanadigan organlarning aʼzosimi (to‘liq ko‘rsatilishi lozim): yo‘q
MEHNAT FAOLIYATI
1974-1979-yillarda – Toshkent avtomobil transporti va yo‘llari institutining talabasi
1979-1980-yillarda – Zomin tumani “O‘zqishloqxo‘jtexnika” birlashmasining muhandis-texnologi
1980-1984–yillarda – Zomin tumani Yoshlar qo‘mitasining Tashkiliy bo‘lim mudiri, qo‘mita kotibi, ikkinchi kotibi
1984-1988–yillarda – Zomin tumani partiya qo‘mitasining yo‘riqchisi, Tashkiliy bo‘lim mudiri
1988-1990–yillarda – Leningrad Oliy partiya maktabining tinglovchisi
1990-1991–yillarda – Jizzax viloyati partiya qo‘mitasining partiya tashkilotchisi
1991-1994–yillarda – O‘zbekiston Xalq Demokratik Partiyasi Jizzax viloyati Kengashi bo‘limi mudiri
1994-1994-yillarda – Zomin tumani hokimligining Tashkiliy bo‘lim mudiri
1994-1998-yillarda – Zomin tumani hokimining o‘rinbosari
1998-1999-yillarda – Jizzax viloyati hokimligi Nazorat inspeksiyasi boshlig‘ining o‘rinbosari
1999-2000-yillarda – Jizzax viloyati hokimligining Tashkiliy ishlar va kadrlar masalalari bo‘yicha guruh rahbari
2000-2000-yilllarda – Zomin tumani hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari
2000-2004-yillarda – Zomin tumani hokimi
2004-2005-yillarda – O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo‘jaligi vazirligi Nazorat inspeksiyasi va umumiy bo‘limi boshlig‘i
2005-2017-yillarda – O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo‘jaligi vazirligi Ishlar boshqarmasi boshlig‘i
2017-2018-yillarda – O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo‘jaligi vazirligining Kadrlar va o‘quv yurtlari boshqarmasi boshlig‘i, Kadrlar va taʼlim muassasalari boshqarmasi boshlig‘i, Kadrlar va oliy taʼlim muassasalari boshqarmasi boshlig‘i
2018-2019-yillarda – O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligining Kadrlar boshqarmasi boshlig‘i
2019-2020-yillarda – O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligining Kadrlar va o‘quv yurtlari boshqarmasi boshlig‘i
2020-y. – h.v. – Vazirning maʼnaviy-maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun xujjatlariga rioya etilishini taʼminlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi

С 22 июня 2020 года:
Советник министра сельского хозяйства Республики Узбекистан по вопросам повышения эффективности духовно-просветительской работы, обеспечения соблюдения законодательства о государственном языке
Дата рождения: 16.12.1957 г.
Место рождения: Джизакская область, Зааминский район
Национальность: узбек
Партийность: нет
Образование: высшее
Окончил:
в 1979 году Ташкентский автомобильно-дорожный институт (очно)
в 1990 году Ленинградская высшая партийная школа (очно)
в 2008 году Ташкентский государственный аграрный университет (заочно)
Специальность по образованию: инженер-механик, политолог, экономист
Ученая степень:нет
Ученое звание: нет
Какими иностранными языками владеет: русский
Имеет ли Государственные награды (какие): нет
Является ли народным депутатом, депутатом республиканских, областных, городских, районных кенгашей и других избирательных органов (указать полностью): нет
ТРУДОВАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ
1974-1979 гг. – студент Ташкентского автомобильно-дорожного института
1979-1980 гг. – инженер-технолог объединения «Узкишлоктехника» Зааминского района Джизакской области
1980-1984 гг. – заведующий организационным отделом комитета молодежи Зааминского района Джизакской области, секретарь комитета, второй секретарь
1984-1988 гг. – инструктор партийного комитета Зааминского района Джизакской области, начальник организационного отдела
1988-1990 гг. – студент Ленинградской высшей партийной школы
1990-1991 гг. – парторг Джизакского обкома партии
1991-1994 гг. – председатель Джизакского областного совета Народно-демократической партии Узбекистана
1994-1994 гг. – начальник организационного отдела хокимията Зааминского района Джизакской области
1994-1998 гг. – заместитель хокима Зааминского района Джизакской области
1998-1999 гг. – заместитель начальника контрольной инспекции хокимията Джизакской области
1999-2000 гг. – руководитель группы по организационной работе и кадрам хокимията Джизакской области
2000-2000 гг. – первый заместитель хокима Зааминского района Джизакской области по вопросам сельского и водного хозяйства
2000-2004 гг. – хоким Зааминского района Джизакской области
2004-2005 гг. – начальник контрольной инспекции и общего отдела Министерства сельского и водного хозяйства Республики Узбекистан
2005-2017 гг. – начальник управления делами Министерства сельского и водного хозяйства Республики Узбекистан
2017-2018 гг. – начальник управления кадров и учебных заведений Министерства сельского и водного хозяйства Республики Узбекистан, начальник управления кадров и учебных заведений, начальник управления кадров и высших учебных заведений
2018-2019 гг. – начальник управления кадрами Министерства сельского хозяйства Республики Узбекистан
2019-2020 гг. – начальник управления кадров и учебных заведений Министерства сельского хозяйства Республики Узбекистан
2020 й. — н.в. – советник министра сельского хозяйства Республики Узбекистан по вопросам повышения эффективности духовно-просветительской работы, обеспечения соблюдения законодательства о государственном языке