Мen “Lolazor chashmasi” fermerligini yuritaman. 45 gektar yerim bor. O‘zbekiston kanalidan suv ochmoqchiman, shunga hamma loyihalar, texnik shartlar qilingan. Mana shu loyihani amalga oshirish uchun tumanimiz suv melioratsiya mutasaddi boshliqlari to‘sqinlik qilmoqda.
Sizning vazirlikning www.agro.uz saytidagi chat-boti orqali yo‘llagan murojaatingiz o‘rganib chiqildi. Quyidagilarni ma’lum qilamiz: O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 18-apreldagi “O‘zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vazirligi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori bilan suv resurslari samarali boshqarilishini ta’minlash, hududlar va iqtisodiyot tarmoqlarini suv resurslari bilan barqaror hamda oqilona ta’minlash, suv xo‘jaligi obyektlaridan foydalanish, ularni rivojlantirish va qurishni tashkil etish Suv xo‘jaligi vazirligi vazifalaridan hisoblanadi.

Я руковожу фермерским хозяйством «Лолазор чашмаси». Владею 45 гектарами земли. Хочу получать воду для полива из канала Узбекистан. Все проекты и технические условия готовы. Реализации этого проекта препятствует ответственные руководители районного управления мелиорации.
По результатам изучения в установленном порядке Вашего обращения, направленного через чат-бот сайта Министерства www.agro.uz сообщаем: В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 17.04.2018 г. № ПП-3672 «О мерах по организации деятельности Министерства водного хозяйства Республики Узбекистан» обеспечение эффективного управления водными ресурсами, устойчивое и рациональное обеспечение территорий и отраслей экономики водными ресурсами, организацию эксплуатации, развития и строительства водохозяйственных объектов является задачей Министерства водного хозяйства.
В соответствии с вышеизложенным доводим до вашего сведения, что для реализации своего проекта Вам целесообразно обращаться впредь в Министерство водного хозяйства.