Markaziy Osiyo davlatlari prezidentlari tashrif buyurgan ko‘rgazmada Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston va bevosita mezbon mamlakat — Turkmaniston stendlari ham namoyish etildi. Infratuzilma ob’ektlari bilan birgalikda ko‘rgazma maydonining umumiy hajmi 9 ming kvadrat metrni qamrab oldi.
O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligi ko‘rgazmada go‘sht-sut, yog‘-moy, shakarpazlik, un, qayta ishlangan meva-sabzavot mahsulotlari va boshqa turdagi qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini taqdim etdi. Urug‘chilik, za’faron ishlab chiqarish va hozirgi vaqtda mamlakatimizda rivojlanib borayotgan yo‘nalish — o‘simliklarni laboratoriya sharoitida in vitro usulida ko‘paytirish hamda Qishloq xo‘jaligida bilim va innovatsiyalar AKIS tizimiga alohida e’tibor qaratildi.
O‘zbekiston yagona stendi doirasida, shuningdek to‘qimachilik, charm-poyabzal, kimyo, farmatsevtika, zargarlik hamda elektrotexnika sohalari, qurilish materiallari ishlab chiqarish va avtomobilsozlik tarmoqlari ham namoyish etildi.

На выставке, которую посетили президенты стран Центральной Азии, были также представлены стенды Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана и непосредственно принимающей стороны — Туркменистана. Общая площадь выставочного пространства с инфраструктурными объектами охватывала порядка 9 тысяч квадратных метров.
Минсельхоз РУ представил на выставке мясо-молочную, масло-жировую, кондитерскую, мучную, переработанную плодоовощную и другие виды продукции сельскохозяйственного происхождения. Отдельное внимание было уделено семеноводству, производству шафрана, а также развивающемуся в Узбекистане направлению лабораторного размножения растений in-vitro и системе сельскохозяйственных знаний и инноваций AKIS.
В рамках единого узбекского стенда были также представлены текстильная, кожевенно-обувная, химическая, фармацевтическая, ювелирная и электротехническая отрасли, производство строительных материалов и автомобилестроение.