O‘zR Qishloq xo‘jaligi vazirligi YEI ASK Fasility dasturining texnik ko‘magi ostida Toshkent viloyatidagi kichik va o‘rta fermer xo‘jaliklari, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa egalari uchun tender eʼlon qiladi.
G‘oliblar maqbul qishloq xo‘jaligi amaliyotini yo‘lga qo‘yish, mehnat unumdorligini va daromadlarni oshirish imkoniyatlarini taqdim etuvchi seminar-treninglarda qatnashib, maslahat xizmatlaridan bepul foydalanishi mumkin bo‘ladi.
Nomzodlar o‘quv-yordamchi maslahatchilar tomonidan quyidagi 5 ta lotda taqdim etilgan maslahat xizmatlaridan ehtiyojlariga mosini cheklanmagan miqdorda tanlashi mumkin.
1-lot. Dehqonchilik
2-lot. Chorvachilik
3-lot. Dehqon taʼlim yo‘nalishi (aralash qishloq xo‘jaligi ishlab chiqarish tizimi uchun)
4-lot. Agrobiznesni rejalashtirish va moliyaviy taʼlim
5-lot. Yuzma-yuz konsultatsiyalar
Har bir lot ishlab chiqarish mavsumiga muvofiq bir necha oy davomida bo‘lib o‘tadigan 12 ta treningdan iborat.

Министерство сельского хозяйства РУ при технической поддержке программы ЕС ASK Fasility объявляет тендер для малых и средних фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных участков Ташкентской области.
Победители получат возможность участвовать в обучающих семинарах и получить бесплатные консультационные услуги, что даст возможность наладить оптимальные методы ведения сельского хозяйства, повысить производительность труда и доходы.
Кандидаты могут выбирать в неограниченном количестве консультационные услуги, предоставляемые учебно-вспомогательными консультантами в следующих 5 лотах, в соответствии со своими потребностями.
Лот 1. Растениеводство
Лот 2. Животноводство
Лот 3. Образование для дехкан (для системы смешанного сельскохозяйственного производства)
Лот 4. Планирование агробизнеса и финансовое образование
A) Оптимальное бизнес-планирование и финансовые методы для фермеров и владельцев малого бизнеса
Б) Оптимальные финансовые практики для мелких фермеров, владельцев приусадебных земель и представителей агробизнеса
Лот 5. Консультации лицом к лицу
Каждый лот состоит из 12 тренингов, которые проходят в течение нескольких месяцев в зависимости от производственного сезона.