2022-yil 7-aprel kuni O‘zR Qishloq xo‘jaligi vaziri Jamshid Xodjayev boshchiligidagi ishchi guruhi Sirdaryo viloyati tumanlaridagi agrar soha obyektlariga tashrif buyurdi.
Dastlab Sirdaryo tumanidagi “Agro Eko Teknoloji” fermer xo‘jaligiga tegishli uzumzor, “Fotima Xasan Xusan” hamda “Sokin Sindorobod” va “Sir Universal Baraka” fermer xo‘jaliklari yerlariga kartoshka va soya ekilayotgan maydonlar borib ko‘rildi.
Shunindek, Sayxunobod tumanidagi chigit, soya, kartoshka va oshqovoq ekiladigan maydonlardagi shart-sharoitlar hamda agrotexnologiyalar, Guliston tumanidagi xo‘jaliklar bilan tanishildi.
Ishchi guruh sayyor uchrashuvlari davomida fermerlar mutaxassilar va rahbarlardan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish imkoniga ega bo‘lishdi. Qishloq xo‘jaligi ishlab chiqaruvchilari, shuningdek, agrar sohadagi faoliyatini rivojlantirish bo‘yicha o‘z takliflarini bildirib o‘tishdi.
Uchrashuv yakuni bo‘yicha tuman hokimligi binosida fermer va dehqonlar bilan yig‘ilish o‘tkazilib, unda muammo va kamchiliklar hamda ularning yechimi muhokama etildi.

7 апреля 2022 года рабочая группа во главе с министром сельского хозяйства РУ Жамшидом Ходжаевым посетила объекты сельского хозяйства в районах Сырдарьинской области.
Первыми пунктами посещения стали виноградники фермерского хозяйства «Агро Эко Технолоджи», посевные площади с картофелем и соей фермерских хозяйств «Фатима Хасан Хусан», «Сокин Синдоробод» и «Сэр Универсал Барака».
Также группа ознакомилась с условиями и агротехнологиями в Сайхунабадском районе, где высаживаются хлопок, соя, картофель и бахчевые , а также с хозяйствами в Гулистанском районе.
В ходе выездной встречи рабочей группы фермеры получили ответы на свои вопросы от специалистов и руководителей министерства. Сельхозпроизводители также озвучили свои предложения по развитию деятельности в аграрной сфере.
По итогам в здании районной администрации была проведена встреча с фермерами и дехканами, где были подняты проблемы, а также обсуждены варианты и возможности их решений.